Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 53. Wielkie Bitwy Historii

53. "Bitwa pod Nikopolis" 1396 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

HB-53

Przyczyn krucjaty nikopolitańskiej należy doszukiwać się w szybkich podbojach Turków na terenie południowych Bałkanów w drugiej połowie XIV wieku. Węgrzy po nieudanych próbach wywołania powstania antytureckiego na terenach Bułgarii czuli się zagrożeni i spodziewali się odwetu ze strony Turków, co miało bezpośredni wpływ na rozpoczęcie działań wojennych. W skład cesarstwa bizantyjskiego w tym okresie wchodził Konstantynopol (wraz z otaczającymi go, przybrzeżnymi obszarami), południowa Grecja i niektóre północne wyspy na Morzu Egejskim. Niewielkie posiałości państw krzyżowców w Grecji czy Bułgarii rozpadły się na mniejsze królestwa, które szybko znalazły się pod zwierzchnictwem tureckim. Podobny los spotkał słabe państwo Serbów, które rozpadło się wskutek uderzenia Osmanów w środek Bałkanów.

Tytuł filmu: Kod zakonu templariuszy.


PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie