Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 60. Wielkie Bitwy Historii

60. "Bitwy pod Stirling Bridge i Falkirk" 1297 - 1298 r.

NUMER NIEDOSTĘPNY.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

HB-60

Nocą 18 marca 1286 roku w Edynburgu, po całym dniu poświęconym sprawom państwowym, król Szkocji Aleksander III postanowił odwiedzić swą małżonkę Yolande de Dreux, przebywającą w odległym o 35 kilometrów Kinghorn w Fife. W czasie podróży szlakiem biegnącym na skraju wietrznego klifu nad zatoką Forth król oddzielił się od swoich towarzyszy. Jego koń potknął się i wyrzucił go z siodła. Rankiem Aleksander III został znaleziony ze złamanym karkiem na brzegu morza pod klifami. Szkocja straciła króla. Okres bezkrólewia zakończył wybór na nowego władcę Jana Balliola popieranego przez Edwarda I, króla Anglii. W zamian za poparcie Edward zażądał m.in. hołdu lennego oraz przekazania mu najważniejszych szkockich zamków. Kiedy król Anglii zażyczył sobie udziału szkockich wojsk w wojnie we Francji, szkocka rada królewska zmusiła Balliola do zerwania przymierza z Edwardem i wskrzeszenia sojuszu z Francją. Reakcja króla Edwarda była szybka i brutalna.

Tytuł filmu: Historia Williama Wallace'a


PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie