Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 37. Wielkie Bitwy Historii

37. "Bitwa o Gallipoli" 1915 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

HB-37

U podstaw decyzji wysłania sił ekspedycyjnych na Dardanele legła chęć przełamania impasu, w jakim znalazł się front zachodni podczas I wojny światowej, gdzie już w kilka tygodni po rozpoczęciu działań wojennych trwała wojna pozycyjna. Na początku 1915 roku było już oczywiste, że zanosi się na długie działania wojenne. Linie okopów biegły od Morza Północnego do Szwajcarii. Wiedziano, że scenariusz szybkiego i zdecydowanego zwycięstwa na froncie zachodnim jest mało prawdopodobny. Rosja walczyła z Turkami na Kaukazie, a jednocześnie ponosiła poważne klęski na froncie wschodnim, w bitwie pod Tannenbergiem i bitwach nad jeziorami mazurskimi. Obawiano się, że w przypadku dużej ofensywy niemieckiej rosyjski wysyłek zbrojny się załamnie. Plan ataku na Dardanele powstał właśnie z myślą o odciążeniu Rosji.

Tytuł filmu: Detektywi na polu bitwy: Katastrofa na Gallipoli.


PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie